TORPÉDA

TERMÍN: středa 17:00-17:45

"Torpéda" jsou cvičení zaměřené na velmi aktivní děti, které mají spoustu energie, vlastní hlavu, potřebují vynikat a je náročnější zapojit je do kolektivních aktivit.

Cvičení je zaměřeno na posílení soustředění dětí, jejich zapojení a interakci v kolektivu, případné odbourání separační úzkosti od matky. Hodina je rozdělena do dvou hlavních bloků. První blok (15 min) je věnován samostatné aktivitě každého dítěte s vybranou pomůckou za občasné asistence lektorky. V druhém pak probíhá kolektivní cvičení, kdy se pomůckám věnujeme společně. Děti do žádných činností nenutíme, abychom v nich nepěstovaly ještě větší vzdor. Naopak se je snažíme do aktivit individuálně motivovat, chceme jim dát pocit bezpečí, zklidnit a uvolnit je, příp. je osamostatnit.

V rámci hodiny se děti s maminkami příjemně zabaví a vyřádí. Na konci hodiny je prostor i na přirozenou interakci dětí, hraní si s libovolnými pomůckami a jednoduchou opičí dráhu.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 18-30 měsíců, či dle domluvy

LEKTOR: Hana Kozáková

CVIČENÍ SE ŽABKOU

TERMÍN: viz níže

Cvičení se žabkou je motorické a vývojové cvičení, které rozvíjí všechny stránky dítěte. Pomáhá odbourávat separační úzkost, učí děti hrát si ve skupince i samostatně objevovat svět. Lekce jsou plné básniček a písniček, které pomáhají dítěti rozvíjet nejen slovní zásobu, ale také rytmické cítění.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ:

• Žabky I., pondělí - v přípravě
  • Žabky II., úterý 9:15-10:00: 5-12 měsíců
  • Žabky III., úterý 10:30-11:15: 18-24měsíců
  • Žabky IV., středa 9:15-10:00: 12-18 měsíců
  • Žabky V., středa 10:30-11:15: od 2 let
  • Žabky VI., čtvrtek 9:00-9:45: sourozenecké cvičení (pro maminky s více dětmi)

LEKTOR: Hana Kozáková

CVIČENÍ PO PORODU

TERMÍN: 10:00-11:00

Lekce cvičení po porodu Vám pomůžou zmírnit obavy, udržet psychickou kondici, zůstat v optimálním zdravotním stavu, naplánovat si čas sama pro sebe a dostat se zpátky do kondice. Cvičební program je tvořen speciálními cviky, které jsou vhodné pro poporodní stav, cvičební program je lehký, účinný a mění se dle potřeb a přání maminek. Poporodní cvičení zlepšuje koordinaci pohybu, pomáhá snižovat váhu, zpevňovat tělo a dodává energii a radost.

Lekce jsou vhodné po šestinedělí. Po konzultaci s gynekologem či fyzioterapeutem.

LEKTOR: Silvia Hrubá

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ

TERMÍN: čtvrtek 17:00-18:00, pátek 9:30-10:30

Cvičení v těhotenství Vám napomáhá udržet fyzickou i psychickou kondici a optimální zdravotní stav po celou dobu těhotenství, tím příznivě ovlivňuje vývoj miminka, minimalizuje změny, které mohou během těhotenství nastat v organismu budoucí maminky (např. snižuje ukládání tuků, zabraňuje oslabování svalů), dále vytváří předpoklady pro zdárný vývoj plodu a připravuje pánevní dno na porod.

Na těhotenském cvičení se posilují oslabené svaly a protahují svaly zkrácené, využívá se pomůcek jako jsou gymnastické míče, overbally či therabandy. Tím vším preventivně bráníme a v případě potíží také pomáháme s bolestmi zad, uvolňování kyčelních kloubů, posilovaní svalů klenby nožní, cvičíme proti křečovým žilám a otokům, dechová cvičení a relaxace a učíme se správnému držení těla v těhotenství, abychom předcházeli bolestem zad

Lekce jsou vhodné po ukončení 1. trimestru po konzultaci s gynekologem či fyzioterapeutem.

LEKTOR: Silvia Hrubá (čt), Monika Kadlecová (pá)

JÓGA

TERMÍN: pondělí 10:30-11:30

Radostná jóga pro ženy přináší zlepšení fyzické i psychické kondice. Lekce nabízí jednoduché relaxační techniky, účinnou pohybovou sestavu vycházející z tréninkového systému pro ženy MUDr. Moniky Sičové.
Počátečních pár minut se věnujeme zklidnění a přípravě na cvičení. Cvičení samo je vedeno hravou formou, při které si účastnice osvojí jednoduché cviky pro zlepšení tělesné kondice (po těhotenství a porodu). Na závěr společně pár minut relaxujeme po cvičení.
Předchozí zkušenost s jógou není zapotřebí. Lekce jsou pružně přizpůsobovány potřebám účastníků.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 2-6 let

LEKTOR: Hana Radostná

PILATES

TERMÍN: momentálně není vypsáno

Joga-pilates Jóga a pilates má mnoho rysů společných. Pilatovy cviky jsou založené na jogistických pozicích a oba systémy kladou důraz na správné dýchání, uvědomění a na cvičení v rámci našich schopností. Cvičení kombinuje posilování středu těla s pružností a mnohostranností jógy. Cvičení zahrnuje oba styly, které se během vzájemně prolínají. Je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Protože si každý jedinec určuje intenzitu sám. Součástí cvičení je samotné rozehrání, mobilizace a statický strečink. Na závěr lekce je veden strečink celého těla a uvolňování svalů, který má prohloubit odpočinek a relaxaci.

LEKTOR:

ZUMBA KIDS

TERMÍN: čtvrtek 17:00-18:00

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 3-6 let

Zumba Kids jsou taneční lekce určené pro děti. Zumba Kids seznámí děti s nejrůznějšími tanci, různorodou hudbou, naučí techniku správného držení těla a hlavně pobaví! :)

LEKTOR: Silvia Hrubá