ANGLIČTINA MINI/MIDI

TERMÍN: mini pondělí 16:00-16:45; midi pondělí 17:00-18:00

V našem kroužku angličtiny se nejen učíme novému jazyku, ale zábavnou formou se seznamujeme i s jinými zeměmi a zvyky. Pomocí her, zábavných úkolů i pracovních listů se naučíme nová slovíčka a poskládáme jednoduché věty. Kroužek je vždy přizpůsoben možnostem a schopnostem dětí. Budoucí malí i větší angličtináři si užijí v hodinách spoustu písniček, básniček a naučných her.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: mini 4-6 let; midi 7-11 let

LEKTOR: Hana Kozáková

ANGLICKÁ KONVERZACE PRO ZAČÁTEČNÍKY

TERMÍN: pátek 9:00-10:00

Chtěly byste si, maminky, oživit znalosti angličtiny? Čeká Vás návrat do práce po rodičovské dovolené a jste z tohoto jazyka trošku nervózní? Máte pocit, že jste to snad všechno zapomněly? Přijďte svoje znalosti oživit na Anglickou konverzaci pro začátečníky. Na zajímavých tématech se zase do toho vpravíte 😊 a procvičíte slovní zásobu i gramatiku. Děti vezměte s sebou, chůvičky z Krasohledu se o ně během kurzu postarají 😊.

LEKTOR: Kateřina Pánková

ČEŠTINA PRO CIZINCE

TERMÍN: pondělí 18:30-19:30


LEKTOR: Hana Kozáková

DRAMAŤÁK MINI/MIDI

TERMÍN: středa 16:00-17:00

Tento kroužek byl speciálně vytvořen pro malé i větší nadané divadelníky. Vyzkoušíme si všechna povolání, které mají něco společného s divadelní scénou. Ať už to bude práce nadějného scenáristy, nebo denní chléb špičkového herce. V tomto kroužku se bude malovat, tvořit na scéně i za scénou, hrát dramatické hry i zkoušet divadelní hra, kterou na konci školního roku předvedeme rodičům. Budeme se učit spolupracovat ve skupině, ale vystupovat i jako jednotlivci, trénovat pohyb, ale i rétoriku. Budeme se učit, tvořit, zkoušet, ale hlavně si užijeme spoustu zábavy.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 4-11 let

LEKTOR: Eliška Ročková

FRANCOUZŠTINA PRO DĚTI

TERMÍN: pátek 15:00-16:00

Francouzština pro nejmenší se v 15ti hodinách zaměří hravou formou na výslovnost a její procvičování pomocí říkanek a her, dále pak na základní pozdravy, barvy, číslovky a situace - například - narozeninová oslava. Cílem je seznámit děti s tímto užitečným cizím jazykem a dát jim základ ,aby se mohly francouzštině později snadno věnovat a rozvíjet svoje znalosti. Kurz je vhodný pro děti od čtyř do šesti let.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 4-6 let

LEKTOR: Kateřina Pánková

FRANCOUZŠTINA PRO DOSPĚLÉ

TERMÍN: úterý 18:30-19:30, pátek 10:00-11:00

Francouzština pro dospělé: Začátečníci je vhodný pro všechny, kteří nemají z francouzštinou zkušenost a rádi by ji získali. Během patnácti hodin se zaměříme nejen na základní výslovnost a gramamtiku, ale I na jednoduché konverzační moduly - koupení jízdenky, objednávání v kavárně atp. Součástí kurzu budou i poslechy a cvičné seznámení se s mezinárodně uznávaný, diplomem DELF A1.

LEKTOR: Kateřina Pánková

KLUBÍK

TERMÍN: pátek 16:00-17:30

V klubíku nás čeká nejen řešení zábavných úkolů, ale také spousta pohybových her. Když nám to počasí dovolí, budeme chodit ven do blízkého parku, kde budeme hrát různé hry, které nás naučí, jak pracovat v kolektivu a jak se nebát sportu. Když bude venku ošklivo, usadíme se v klubovně, kde budeme řešit hádanky, šifry, nebo si budeme vyprávět o světě kolem nás a učit se samé zajímavosti, které se nám budou hodit ve školce, či ve škole. Prostě je klubík kroužek pro všechny správné děti, které se chtějí pořádně pobavit a seznámit se s kamarády na celý život.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 4-11 let

LEKTOR: Eliška Ročková

LOGICKÝ KROUŽEK

TERMÍN: čtvrtek 16:00-17:00

V tomto kroužku na děti čeká spousta úkolů, záhad a hádanek. Každý týden budeme řešit jeden hlavní veliký úkol, který bude obsahovat spoustu hádanek a menších úloh. Budeme řešit zapeklité šifry, které nás dovedou až do cíle, bloudit labyrintem plným úkolů a řešit i ty nejtajuplnější záhady, které se už roky snaží rozřešit záhadologové. Prostě a jednoduše nás čeká spousta napínavé práce a úkolů, které nám pomohou naučit se soustředit, pracovat ve skupině s ostatními kamarády, či prohloubí naše logické myšlení. Budeme trénovat paměť, prostorovou představivost i rychlost při plnění úkolů. A to vše pod dozorem našeho hadího kamaráda Oskara.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 4-10 let (nebo dle domluvy)

LEKTOR: Eliška Ročková

PŘEDŠKOLÁČEK

TERMÍN: čtvrtek 17:00-18:00

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 5-6 let

Předškoláček je kroužek, který má pomoci děti připravit na příchod do školy. Budou se učit nejen logickému myšlení, ale rozvíjet fantazii, dozví se, jak to na tom širém světě funguje. Budeme se učit o vodě, i o dalších zajímavých věcech ze světa.

Kroužek nám pomůže, abychom byli připraveni na výuku v první třídě, naučili se celkové pozornosti a vydrželi pak pozorně sedět po celou dobu vyučovací hodiny.

LEKTOR: Eliška Ročková

RÉTORIKA MINI/MIDI

TERMÍN: mini středa 15:00-16:00; midi čtvrtek 15:00-16:00

Když potřebujeme něco vyřídit, nebo když se učíme samostatnosti, tak je důležité, abychom se uměli správně domluvit. A k tomu, abychom se domluvili, je potřeba, aby nám všichni hezky rozuměli. Takže než se začneme učit anglicky, nebo francouzsky, je potřeba natrénovat ten náš rodný jazyk. Pomocí různých slovních her se naučíme krásně vyjadřovat a zaměříme se i na správnou výslovnost jednotlivých písmenek. Ale protože jsme kroužek, budeme plnit i různé úkoly a čekají nás i pohybové aktivity, které doplníme básničkami, nebo písničkami. Čeká nás spousta legrace a zábavy, ale hlavně nám už nikdy nebude hrozit, že bychom se ve světě ztratili.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: mini 3-6 let; midi 7-11 let

LEKTOR: Hana Kozáková

VŠEZNÁLEK

TERMÍN: úterý 17:00-18:00

V kroužku Všeználek se vydáme na dlouhou cestu, kdy se jako neználci na začátku roku vypravíme studovat a řešit zapeklité úkoly, aby se z nás na konci roku stali ti všeználci, kteří to už vše znají. V kroužku nás čekají jednoduché i složitější vědecké pokusy, které pořádně prozkoumáme a naučíme se, jak funguje svět kolem nás. Vytvoříme si sopku i vlnobití, ale naučíme se taky, co vše se dá dělat s vodou, či řekneme si něco o tom, jak fungují fyzikální zákony. Budeme se nejen zábavnou formou seznamovat s okolními zeměmi, ale také s naší dávnou a slavnou historií. A aby to nebylo všechno, tak si na konci školního roku za odměnu vyrobíme raketu, která doletí až na měsíc.

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 5-11 let

LEKTOR: Dalibor Uhrovič

VÝTVARKA S CHOBOTNICÍ

TERMÍN: úterý 15:30-16:30

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 5-11 let

Ve výtvarném kroužku se děti budou moci seznámit s různými výtvarnými technikami a postupy, a to buď při individuální nebo kolektivní tvorbě. V kroužku si vyzkoušíme nejen různé výtvarné techniky a média, ale i práci s přírodními materiály nebo využití a recyklaci nepotřebných věcí. Děti zde dostanou prostor na to, aby využily vlastní kreativitu a fantazii a jejich odměnou pak budou vlastní umělecká díla, která si budou moci odnést domů.

LEKTOR: Kateřina Bergerová

Hudební kroužek

TERMÍN: 16:00-17:00

VĚKOVÉ ROZMEZÍ: 4-10 let

Pokud si Vaše dítko rádo zpívá, pobrukuje melodie, tancuje a hraje, je tento kroužek pro něj ten ideální. Hravou formou se zaměříme na rozvoj dýchání, rytmiky a hlasových schopností. Budeme ale také hrát hry založené na hudbě nebo si vyrobíme hudební nástroje, které nám zpříjemní naše hodiny. Naučíme se spoustu lidových i umělých písniček nebo třeba písničky z pohádek.

OSNOVA KURZU:

  • Zpívání písniček (i s kytarou) 
  • Výroba jednoduchých hudebních nástrojů (z plechovek, krabicek..) 
  • Hra na Orfovy nástroje 
  • Tanečky na písničky 
  • Vytleskávání rytmů 
  • Zkoušení nových zvuků a tónů 
  • Hry založené na hudbě

LEKTOR: Dalibor Uhrovič